Uncategorized

Neuč se ze skript. Uč se od těch nejlepších

Apple měl 12.9. konferenci, kde představoval nové iPhony a řadu dalších vylepšení. Sleduji tyto prezentace velice pečlivě a moc rád. Lidé si myslí, že je to proto, že kupuji produkty Applu a jsem jejich zákazník. Ve skutečnosti tomu tak není. Nejde o to, že bych kupoval produkty Applu. Jde o to, že Apple patří k nejlepším společnostem na světě a vše mají dotažené k dokonalosti. Tak proč se od nich něco nepřiučit.

Na tyto prezentace se dívám, abych viděl, jakým způsobem prezentují. Jaká používají slova, jaké mají slidy, jak vystupují apod. Všimli jste si například, že CEO Applu Tim Cook je neustále v pozici leadra celé prezentace? I když se na pódiu střídá celá řada různých pracovníků a zaměstnanců Applu, tak Tim Cook je stále v roli nejvyššího bosse. Musí to tak být. Už jenom kvůli akcionářům Applu. Pro ně se musí Apple jevit jako silná společnost, kterou vede silný vůdce. I toto se dá z prezentací odvodit.

Hlavně vám tím chci říct jedno. Každý obor má své leadry a své Timy Cooky. Nejde o to sledovat Apple. Jde o to sledovat ty nejlepší v oboru, který vás baví a chcete se mu věnovat. Od těchto lidí se naučíte více, než díváním se do skript, které napsal profesor, který nikdy nebyl v praxi. Učte se od těch nejlepších a ne ze skript, které vám někdo přikáže. Jen tak budete v životě úspěšní a hlavně spokojení.

David Šetek

David Šetek

Před sedmi lety jsem založil projekt ekospace.cz, kde jsem zdarma vzdělával studenty z celé ČR a SR. Od ekonomie, přes matematiku až po management. Rozhodl jsem se posunout vzdělání na vyšší úroveň a založil jsem nový projekt setekcollege.cz. Cílem je ukázat školám, jak může vzdělání na vysokých a středních školách vypadat. Může být zábavné, praktické a smysluplné. Tento blog patří k projektu setekcollege, kde se budu formou článků a videí s lidmi dělit o novinky ve vzdělání, názory a zkušenosti získané praxí. Již přes 5 let pracuji v online marketingu a poslední rok trávím tím, že se učím informačním technologiím.

Budu rád, pokud mi napíšete své názory