Zajímavosti

Mnoho nabídek na spolupráci. Proč zrovna vysoká škola Škoda Auto?

Když jsem v roce 2012 začal natáčet naučná videa a zveřejňovat je na ekospace.cz, tak jsem byl jen nadšenec, kterému se líbilo, že jeho práce lidem pomáhá. V tu dobu jsem ale neměl tušení, kam až mě moje činnost zavede.

V průběhu let jsem točil další a další videa. Od ekonomie, přes management až po matematiku. Každé video jsem umístil zdarma na internet a to bylo vše. Nic složitého, že? Říkal jsem si, že pokud videa budou sledovat stovky lidí, tak to bude úspěch. V tuto chvíli sleduje videa několik desítek tisíc lidí ročně. Kdyby mi někdo na začátku mého natáčení toto řekl, tak bych se asi hodně nasmál. Myslel jsem si, že už více dosáhnout nemohu, ale to jsem se spletl.

Videa se stávala čím dál tím více oblíbená. Sledovanost i počet uživatelů neustále rostly. Zdá se, že lidem elearningová forma vzdělání vyhovuje. Najednou přede mnou byla otázka, proč vysoké a střední školy nepoužívají více výuku formou videí. Několik let jsem čekal, jestli si to školy uvědomí, že mohou být modernější a pro studenty kvalitnější. Čas plynul, ale nic se ve vzdělávacím systému nedělo. Alespoň ne nic významného. Bylo mi to svým způsobem líto, protože ekospace.cz ukázal, že je tu obrovský prostor pro zlepšení. Už bylo jen na školách, aby si uvědomily, že elearning je správná cesta. Jasný a reálný důkaz tu byl. Postupně jsem ztratil víru v nějakou změnu, že bychom se mohli jako společnost lidí posunout všichni dál. Tedy až do chvíle, kdy jsem obdržel email ze ŠKODA AUTO Vysoké školy v Mladé Boleslavi.

Obdržel jsem už více takovýchto emailů z různých škol. Často chtěli jen využít mé jméno, aby zviditelnili svou školu, ale nešlo jim o zkvalitnění výuky a posun kupředu. A s touto myšlenkou jsem otevíral i tento email. Jedna věta z emailu mě ale velice překvapila.

„Rádi bychom Vaše videa doporučovali našim studentům jako distanční pomůcku pro výuku.“

Překvapilo mě to a říkal jsem si, jestli to skutečně myslí vážně. Rozhodl jsem se tedy vyrazit do Mladé Boleslavi. Po setkání s kvestorem ŠKODA AUTO Vysoké školy bylo vidět, že opravdu videa ve výuce chtějí využít.

Schůzka na mě působila tak, že se jedná o velice progresivní školu, která se snaží dbát na moderní trendy ve výuce. Domluvili jsme se na spolupráci a jsem rád, že se povedlo najít první školu, do které elerning začíná pronikat. Uvidíme, jaký bude vývoj do budoucna na této i dalších školách. Ale vypadá to, že existují školy, kterým není kvalita výuky lhostejná a snaží se s tím něco dělat.

David Šetek
zakladatel ekospace.cz

David Šetek

David Šetek

Před sedmi lety jsem založil projekt ekospace.cz, kde jsem zdarma vzdělával studenty z celé ČR a SR. Od ekonomie, přes matematiku až po management. Rozhodl jsem se posunout vzdělání na vyšší úroveň a založil jsem nový projekt setekcollege.cz. Cílem je ukázat školám, jak může vzdělání na vysokých a středních školách vypadat. Může být zábavné, praktické a smysluplné. Tento blog patří k projektu setekcollege, kde se budu formou článků a videí s lidmi dělit o novinky ve vzdělání, názory a zkušenosti získané praxí. Již přes 5 let pracuji v online marketingu a poslední rok trávím tím, že se učím informačním technologiím.

Budu rád, pokud mi napíšete své názory